Sportovní Brod
Město Český Brod

Aktuality

V Českém Brodě proběhne Mistrovství České republiky v Turistickém závodě

Akce se koná v sobotu 13. června 2015.  Vlastní závod proběhne v lese nad chatovou osadou Dolánky. Délka trati je dlouhá od 2 do 6 km dle kategorie. Podrobnosti zde v tiskové zprávě.

Turistický závod je sport v přírodě. Jedná se o běh terénem a závodníci na trase plní úkoly: Překážková dráha plížení, lanová lávka a hod míčkem, Uzlování, Orientace mapy, Azimutové úseky, Odhad vzdálenosti, Poznávání dřevin, Turistických a topografických značek a Kulturně poznávací činnost. Start je intervalový a vítězí závodník s nejlepším časem po přičtení trestných minut za chyby na jednotlivých kontrolách. Délka trati je od 2 do 6 Km dle kategorie. Závod je pro všechny kategorie od nejmladšího žactva do 99 let. Tento závod je v nejnižších kolech (místní a krajský pohár) veřejně přístupný a podporuje sportovní vyžití dětí a mládeže
v přírodě. Mistrovství kraje a následně Mistrovství republiky jsou již postupové. Do Českého Brodu na Mistrovství republiky přijedou závodníci z celé naší země a záleží na nás, jak se budeme nejen jako oddíl ale i celé město prezentovat. Podrobnější seznámení je možné na internetu www.turisticky-zavod.cz a www.skaut7.cz/tz2015

V letošním roce je Turistický závod součástí projektu Česko sportuje, což je projekt Českého olympijského výboru na podporu sportu a zdravého životního stylu.

Organizací MČR TZ 2015 byla pověřena naše organizace:

Junák – český skaut

Středisko Ing. Ládi Nováka Český Brod, z.s.

Kollárova 419, 282 01 Český Brod

Tento závod se koná 13. 6. 2015, závodníci budou ubytováni v Základní škole Žitomířská, vlastní závod proběhne v lese nad chatovou osadou Dolánky. Věříme, že vše proběhne bez závad a poškození trati (fáborky, kontroly).

Děkujeme za vstřícnost, ochotu a spolupráci

Městu Český Brod

Základní škole Žitomířská

Školní jídelně

Slavoji Český Brod

Městským lesům

Podlipanskému muzeu

Všem dobrovolným rozhodčím a organizátorům.

Chatařům za trpělivost při vlastním závodě.

 

Eva Čokrtová, ředitelka závodu

09.06.15 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2021 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist