Kulturní Brod
Město Český Brod

Aktuality

Oslavy 150. výročí založení Sokola v Českém Brodě se přesouvají předběžně na květen 2021

Naplnily se naše nejhorší obavy. Stejně jako všechny plánované akce pro veřejnost, které měly být součástí oslav našeho velkého 150. výročí, rušíme i samotné vyvrcholení oslav, které se mělo konat 24. října. Současná pandemická situace a bezpečnostní opatření, které ji logicky doprovázejí, hovoří jasně. Proto se omlouváme všem, kdo měl v úmyslu s námi naše velké výročí oslavit, ale je třeba se chovat zodpovědně, a my bychom velmi neradi, abychom shromážděním velkého počtu účinkujících, hostů a návštěvníků přispěli k už tak ohromným číslům, která se v těchto dnech den co den objevují v médiích.
Rozhodli jsme tedy oslavy přesunout na příští rok, zatím předběžně na květen a doufáme, že to už bude situace v zemi stabilizovaná natolik, že důstojné oslavy budou moci proběhnout v klidu a bez obav.
Děkujeme všem za pochopení.
                                                  výbor T. J. Sokol Český Brod

25.09.2020 Aktuality

TacoTruck - mexická kuchyně

TacoTruck  - mexická kuchyně

Ve středu 14. 10. 2020 k nám zavítá legendární kuchař Radek Příhonský a připraví pro Vás lahůdky z mexické kuchyně. TacoTruck bude stát v centru města před městskou knihovnou na nám. Arnošta z Pardubic, kde můžete využít i příjemné posezení v parčíku. Přibližně do půl šesté ještě můžete ochutnat třeba Tacos, Nachos nebo Quesadillas.

24.09.2020 Aktuality

POUŠTĚNÍ SVĚTÝLEK NA ŠEMBEŘE

8. říjen jako Památný den sokolstva si letos podruhé připomeneme jako Významný den České republiky akcí Pouštění světýlek na Šembeře, kterou pořádá T. J. Sokol Český Brod. Sraz na Malechově u mostu přes Šemberu ve čtvrtek 8. 10. 2020 v 18:30 hodin.

22.09.2020 Aktuality

slavnostní otevření parkoviště B+R a 175. výročí olomoucko - pražské drážní trasy

Stejně tak jako řada jiných akcí, tak i slavnostní otevření nového parkoviště B+R čekalo na příznivější „kovidové dny“. V sobotu 12. 9. 2020 jsme si připomněli, že díky dotaci z Integračního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj v částce 4.479.421 Kč (přičemž celková hodnota stavby je 6.510.955 Kč) vzniklo v blízkosti vlakového nádraží nové parkoviště pro jednostopá vozidla. K dispozici je veřejná pumpa pro cyklisty, automat na duše, 5 parkovacích stání pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace, 10 parkovacích míst pro jednostopá motorová vozidla, 6 přístřešků a 4 cykloboxy pro kola. Na novém parkovišti nyní máme celkem 80 stání pro kola. Pozvání na slavností akci přijal také starosta města Lysá nad Labem Ing. Karel Otava.

ČESKOBRODSKé posvícení

Město Český Brod a Ota Tříska - LUNAPARKY Vás srdečně zve na Českobrodské posvícení, které se koná v centru města od 17.9. do 20.9.2020. Těšit se můžete na tradiční i netradiční pouťové atrakce, stánky s občerstvením a drobným zbožím. V sobotu 19.9.2020 v 20:30 vypukne na Husově náměstí velký ohňostroj.

17.09.2020 Aktuality

Výstava k sv. Václavovi

Interaktivní výstavu na ochozu kostela sv. Gotharda můžete navštívit během září 2020 a to po dohodě na tel: 722 788 207 nebo emailu: farnostbrod@seznam.cz. Je určena především školám, ale i všem dalším zájemcům.
Na výstavě si návštěvníci mohou přečíst jak o životě sv. Václava, tak také o výzvamu sv. Václava v dějinách naší země. Součástí výstavy jsou také krátké informace o pražské katedrále s možností postavit si půdorysy tří chrámů (rotunda, Spytihněvova bazilika a katedrála) z puzzle. Najdete zde také model přemyslovského státu s významnými přemyslovskými hradišti, kdy si děti samy mohou pokusit postavit si z kostek vlastní hradiště.Vstupné je dobrovolné (výtěžek bude použit na vybavení ochozu kostela pro další výstavy).

06.09.2020 Aktuality

ČESKOBRODSKÉ  HRÁTKY 2020

8. ročník akce Českobrodské hrátky se uskuteční ve středu 2. 9. 2020 od 13:00 hodin. Hrátky pořádá ANNA ČESKÝ BROD, sociální služby pro seniory a zve všechny českobrodské seniory. Účast prosím nahlaste do 25. 8. 2020 na telefon: 321 622 257.

Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod