Vzdělaný Brod

Aktuality

Adaptační příměstský tábor na Vrátkově

Adaptační příměstský tábor na Vrátkově

První dva týdny v srpnu pořádá Dobrovolný svazek obcí Český Brod - Doubravčice v Ekocentru Vrátkov adaptační příměstské tábory pro děti ve věku 1. turnus: 7 - 9 let a 2. turnus:10 - 12 let. Zde se mohou potkat děti místních uprchlíků z Ukrajiny s českými dětmi ve společné klubovně a zahradě Ekocentra, kde je pro ně připraven bohatý program. Zajištěno je také stravování a pitný režim. Cena týdenního tábora je 1000,- Kč. Podrobné informace a odkazy na přihlášky naleznete na webových stránkách Vzkvétání škol českobrodska.

25.07.2022 Aktuality

Nová generace spisovatelů a ilustrátorů Českobrodska nastupuje

V sobotu 18. září zahájil pódiová vystoupení Gothardského posvícení slavnostní křest Naší knížky. Čestnými kmotry byli paní spisovatelka Stanislava Jarolímková, ilustrátor Jiří Filípek, historik, učitel a spisovatel Vladimír Jakub Mrvík, starosta města Jakub Nekolný a živý nový maskot českobrodské knihovny lišák Čístko.

 

Letní škola pedagogů Českobrodska 2021

Jaká byla? Opět skvělá a zase trošku jiná!

Část pedagogů se zúčastnila programu Letní školy pedagogů (dále LŠP) nazvaném „Restart kreativity“  v týdnu od 16. – 20. srpna v samém centru Kutné Hory.  Zázemí nám bylo poskytnuto v jednom z historicky nejhodnotnějších a nejvýstavnějších kutnohorských klasicistních domů - v domě „U Rytířů“, v těsné blízkosti pozdně gotické kamenné kašny.

 

Matematický jarmark 2021

Matematický jarmark 2021

„Co sis všechno nakoupil? Kolik peněz jsi dostal v bance? Tohle snad nemá řešení! Mám to, super! Kolik sis vydělal? Honem, počítej, ať stihneme piškvorky.“ To byly některé hlášky dětí, které se zapojily do Matematického jarmarku. Více než 100 žáků základních škol z Českého Brodu, Doubravčic a Tuklat si užili červnové dopoledne plné matematických úkolů v malebném prostředí hájenky Vrátkov.

Ředitelské volno

V souladu s § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, vyšším odborném a jiném vzdělávání v platném znění, vyhlašuji na Základní škole  Český Brod, Tyršova 68 z technických důvodů volné dny na 15. a 16. 11. 2021.
Mgr. Jitka Majerová
ředitelka Základní školy Český Brod

17.10.2021 Aktuality

Pekař tlumočníkem

V Liberci se kdysi za první republiky nacházelo poměrně známé Jágrovo pekařství. Vedl ho zkušený pekařský mistr. Když mu bylo mu 12 roků (v rodině bylo 11 dětí), poslal ho jeho otec na zkušenou do nedalekého Bílého kostela, německy nazývaného Weisskirchen.

Angličtina trochu jinak

Už přes rok celý svět bojuje s Koronavirem. Asi se shodneme, že toto období přineslo pro nás spoustu ne-výhod, ale něco dobrého se tu přeci jen našlo. Čas byl využitý právě k hovorové angličtině. Za tu dobu jsme se hodně zlepšily, také díky našemu výbornému soukromému učiteli z Ameriky panu Larrymu H. Ten nám zorganizoval skvělou příležitost spojit se s americkými vrstevníky z malého městečka Hillsboro ze státu Wisconsin. Hillsboro je o trošku menší než Český Brod a zajímavé na něm je, že má české předky a dokonce jednou ročně je pořádána slavnost “Český den”.

Vrátka se otevřela

Vrátka se otevřela
Sobotní den 26. 6. 2021 na Vrátkově patřil rodinám s dětmi a všem zájemcům, kteří se přišli podívat na nové ekocentrum. Kromě prohlídky prostor a představení aktivit ekocentra byla na programu naučná hra po lese, dílničky a malování přírodními materiály na banner, což lákalo hlavně rodiče.
Copyright © Město Český Brod, 2005-2024 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist